Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

DSC00963

Pokud chcete mít přehled o odchovaných ptácích je kroužkování asi bezpodmínečně nutné. Rovněž doporučuji vést evidenci o všech členech chovu. Pokud hnízdíte několik párů je to asi jediná možnost rozlišení příbuznosti jednotlivých odchovů. Osobně používám několik barev kroužků. Každé hnízdo jiná barva. Nehnízdím tolik párů, abych s tím nevystačil. Kroužky nakupuji od firmy Šesták./www.stepansestak.cz/ Nabízí jich cca 10 barev v každém rozměru. Termín kdy kroužkovat se mnohdy liší. Záleží na velikosti mláďat. Zpravidla je to mezi 8 až 12 dny stáří mláděte. A postup: prsty i kroužek natřu salicylovou mastí. Kroužek navléknu přes tři prstíky až po boční prstík. Ten se ohne směrem k nožičce a kroužek se přes něj převlékne. Někdy se stane, že kroužek narazí na kolínko nožičky a prstík je stále pod kroužkem. Potom stačí tenké dřívko seříznuté naplocho, které vsunete mezi prstík a nožičku a prstík vytáhnete. Na obrázku je jednoduchá pomůcka s lupou.