Reklamní sdělení
Jsme výhradním dovozcem pomůcek https://www.guamani.czJsme výhradním dovozcem pomůcek pro výcvik psů "Z Polytanu SK" pro Českou republiku. Z
Svetsingle-svět osamělýchhttps://www.svet-single.czSvět osamělých lidí.Poznatky a rady.
Šatoli.cz - šijeme kvalitněhttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.

UV ano nebo UV ne? Předem chci zdůraznit, že to co píši o použití  UV světla v zařízení pro chov ptactva je shrnutí  mých poznatků. Určitě jsou chovatelé, kteří na to mají jiný názor.

Po doplnění vybavení chovatelského zařízení o tento druh osvětlení jsem prakticky nezaznamenal rozdíl v chovu exotického ptactva. A to jak na vzhledu a odchovu mláďat, tak i na jejich zdraví. Z vlastní zkušenosti si troufám tvrdit, že blahodárné  účinky, o kterých píší  prodejci tohoto osvětlení jsou přinejmenším diskutabilní. Tím mám namysli účinky na  exotické ptactvo./ Samozřejmě sem nepočítám účinky slunečního záření, které tuto složku obsahuje a jehož blahodárný vliv na ptactvo je nesporný./   Rozhodně to ale neodsuzuji. Sám určitý druh tohoto osvětlení používám. Ale spíše jen pro dobrý pocit, že se snažím vytvořit co nejlepší podmínky pro chované ptactvo. Postupně jsem vyzkoušel několik typů osvětlení, které mají mít ve svém světle i určitý podíl  UVB záření. Zpravidla to bývá od 5 do 12%. Je třeba si uvědomit, že UV paprsky z těchto zdrojů mají vliv na organismus  na vzdálenost cca 25-30cm. A životnost účinnosti UV světla cca 1 rok. Zářivka vydrží i 6 let, ale už jako klasické světlo. V současné době používám led pásky s originál UV čipem. Pásky používám necelý rok, takže nemohu posoudit jejich vhodnost či nevhodnost.