Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Na odchovnu velikosti 70x40x50 /délka, hloubka, výška/ včetně šuplíku spotřebujete celou plastovou PP tabuli 100x200cm , jak ji dodává prodejce. Nechte si ji rozřezat na tři díly. První řez z délky 200cm bude 40cm a druhý 80cm. To jsou délky, které nemusíte už následně upravovat. Máte tedy tři díly, které  rozřežete takto: první díl /100x40/ napůl a vzniknou dva boky /50x40/, z druhého/80x100/ odřízněte z délky 5 pásků šířky 6cm. Tyto pásky budou tvořit boky šuplíku, přechod mezi šuplíkem a mřížkou a pásek nad mřížkou. Zbytek rozřízněte napůl. Vzniknou dva díly 70x40 to je dno a víko odchovny. Ze třetího dílu uděláte zadní stěnu a dno šuplíku. Zadní stěna bude dlouhá jen 69cm protože ji při sestavování posadíte na dno mezi oba boky.

DSC00946

Myslím, že jednodušší než následné svařování je jednotlivé díly spojit sešroubováním. Desky mají sílu 5mm proto šrouby 2,5mmx12mm.Vrták 2mm a na zahloubení 8mm. Nachystejte si oba boky tak, že na oba jejich vnitřní svislé kraje našroubujte hranolky 15x15mm. Buď rovněž z PP, nebo dřevěné. Hranolky budou kratší o výšku šuplíku jinak nebude šuplík kopírovat boky. Následně oba boky připevněte na dno a vložte zadní stěnu.

IMG_0399

Víko našroubujte na boky a zadek. Na vrch přední stěny je třeba upevnit pásek 6cm, ten se našroubuje jak na víko, tak i na oba boky. Dole nechte mezeru na šuplík a na boky našroubujte druhý pásek, který je z vnitřní strany po celé délce vyztužen hranolkem 15x15mm. Do čelní stěny se vloží mřížka, která se ukotví do bočních hranolků. Střed mřížky ukotvuji sponkou jak nahoře tak dole kvůli možnému průhybu.

IMG_0392

IMG_0391

IMG_0393

Odměřte si přesně dno šuplíku a odečtěte cca3-4mm, aby šlo se šuplíkem dobře posouvat. Pak už stačí na jeho dno našroubovat boky z pásků, které jste si nachystali. Pokud nepočítám šrouby vyjde Vás materiál na : deska 100x200cm 1280 Kč/cena leden 2017/, mřížka s jedním otvorem a otvorem na budku 120Kč. Celé tedy zhruba o polovinu víc než srovnatelná odchovna z lamina. A to v případě, že to zvládnete sami. Pokud by se měla počítat práce dostanete se na částku něco kolem 1800 Kč. Záleží na provedení. Pokud se mají odchovny skládat například 3x na sebe, musí se boky spodní odchovny vyztužit, jinak se v místech kde je šuplík mírně prohnou a šuplík se těžko posouvá. Trochu levněji vyjde odchovna, která má na bocích pletivo.

IMG_0400

IMG_0379

IMG_0380

IMG_0381

Velikost odchovny si můžete samozřejmě změnit a následně tomu přizpůsobit i velikost jednotlivých stěn, které budete řezat. Pokud nepoužijete na přední stěnu pletivo, je velikost přední stěny ovlivněna velikostí mřížky. Šuplík lze uprostřed rozdělit na krmnou část. Počítejte ovšem s tím, že při krmení dochází k padání slupek z prosa na podlahu.

DSC00948