Reklamní sdělení
HRNECKY.CZhttps://www.hrnecky.czKeramika do kuchyně i do zahrady. Kvašáky, hrnečky, sošky vodníků. Majolika. Keramické kurzy.
Jsme výhradním dovozcem pomůcek https://www.guamani.czJsme výhradním dovozcem pomůcek pro výcvik psů "Z Polytanu SK" pro Českou republiku. Z
english1to1 - výuka angličtinyhttps://www.english1to1.czSPEAKING IS EASY - obecná a obchodní angličtina, konverzace, děti, maturanti, Cambridge zkoušky.

Protože při použití materiálu o síle 5mm vychází vzhledem k ceně tohoto materiálu budka dost draho, vyzkoušel jsem levnější plast o síle 2mm. To je síla, kterou zvládnou nastříhat nůžky na plech. Nepotřebujete tedy žádnou pilu jako u materiálu 5mm. Další výhodou je to, že plast o této síle se dá v hranách po nahřátí horkovzdušnou pistolí lehce ohnout /viz přípravek na ohýbání/.

IMG_0504

IMG_0505

Lze tedy z jednoho kusu udělat přední stěnu, dno, zadní stěnu a víko.

IMG_0503

Pak už stačí jen ustřihnout jeden bok a část druhého boku.

IMG_0508

IMG_0510

Otvírání víka a boku lze udělat buď nalepením pantu, nebo osazením plastového čepu/viz obrázky/.

IMG_0514

IMG_0497

Budka se zavěsí pomocí dvou háčků ze silnějšího drátu.  Jednotlivé díly se ale nedají vzhledem k síle 2mm sešroubovat.

 Spojení lze provést dvěma způsoby:

1/ Při stříhání je třeba v místě spoje nechat navíc cca 1,5cm. Tento přesah ohněte do pravého úhlu směrem dovnitř budky. Oba díly v místech spoje provrtejte vrtákem 1,5mm a spojte je sponkami z ruční sponkovačky. Vložit a ohnout je musíte ručně a do každého spoje dvě sponky spolu. Spoj je dostatečně pevný a drží to tvar budky /viz foto/. Suchý čistý spoj. Trochu náročnější na přesnost při ohýbání. Šuplík se udělá stejným způsobem.

IMG_0511

IMG_0495

IMG_0494

2/ Lepení. Boční díl a část druhého boku ustřihnete bez přesahu a spojíte slepením v rozích za pomocí plastového úhelníku 1x1cm. Metr stojí 7Kč.  Lepidlo dle použitého plastu. Pro PVC nebo PP dobře funguje Mamut. Není nijak aromatické a vzhledem k okamžité fixaci se s ním dobře dělá.

IMG_0498

Do plastového šuplíku dávám dřevěnou vložku s důlkem. Zkoušel jsem i plastovou s důlkem/vyrobeno rovněž z materiálu 2mm/, ale mláďata byla značně špinavá od trusu. Budky z tohoto materiálu jsem letos vyzkoušel a andulky v nich hnízdí bez problémů. Přesně jsem to nepočítal, ale myslím, že se nákladově vlezete pod 200Kč. Materiál 2mm je výrazně levnější než 5mm. Jen se mi to zdá trochu pracnější.

 

IMG_0501