Reklamní sdělení
Hračky Modely Stavebnicehttps://www.domovshop.czProdej dřevěných hraček, stavebnic, sběratelských modelů, nábytkového kování a domácích potřeb.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.

Protože se množí dotazy ohledně plastových budek, pokusím se výrobu popsat podrobněji. Myslím, že to zvládne každý trochu zručnější kutil. Vybral jsem ten složitější typ. Typ s vnitřním šuplíkem. Pro chov výstavních andulek je to nejvhodnější řešení. Použitý materiál: buď PP nebo PE-HD.PP není odolný slunečnímu záření. Hodí se tedy spíše pro vnitřní použití. Desky se dodávají v rozměru 100x200cm. Pro jednu budku budete potřebovat buď dva pásy napříč, nebo jeden podél. Šířka pásu bude délka budky. Pokud má mít např. délku 25cm, výšku 25cm a hloubku 20cm,pásy budou 2x 25cm x100cm nebo 1x 25cm x 200cm. Při maloobchodní ceně /listopad 2016/ vás to bude stát cca 320Kč. Prodejce obvykle tyto pásy při koupi nařeže. Další řezání na potřebné díly musíte zvládnout sami. To je možná trochu problém. Materiál je dost tvrdý. Lze to nařezat buď stolní pilou, nebo ruční ponornou pilou. Jednotlivé díly se následně spojí svařením nebo mechanicky. Předpokládám, že každý nemá svářečku na plasty, proto volím spíš mechanické spojení. Desky mají sílu 5mm proto je třeba spoje navrtat otvory o průměru 2mm a zvenku zahloubit vrtákem 8mm, tak aby se schovala hlava šroubu.

IMG_0284

Horní víko rozdělte na 1/3 která se bude otvírat pro náhled do budky a 2/3 které budou pevné. Zrovna tak je třeba rozdělit i jeden bok. Zde ale obráceně. Otvírací 2/3 a pevná 1/3.

IMG_0285

Místo pantů stačí díly v místě otáčení provrtat a osadit čepem z ocelového drátu, kolem kterého se dvířka budou točit. Zajištění v uzavřené poloze obstará rovněž podobný čep opatřený očkem.

IMG_0296

Vletový otvor zvládne běžné vykružovadlo ve vrtačce. Do šuplíku/výška 10cm/používám dřevěnou vložku s důlkem.Udělejte si náhradní, ať ji můžete při čištění budky jen vyměnit a následně vyčistit. Trochu problém může být s důlkem ve vložce. Měl by mít průměr 10cm a hloubku v nejnižším místě 1cm. Pokud není fréza lze to udělat ruční bruskou se širokým kotoučem.

IMG_0286

IMG_0287

IMG_0288

Nakonec stačí osadit dva háčky pro zavěšení a je hotovo. Mělo by to být srozumitelné i z přiložených foto. Pokud ne, tak mi napište. Doplním to.

IMG_0289

IMG_0295